Grafika pokazująca łatwość komunikacji i pracy podczas outsourcingu usług HR
Spis treści

  Korzyści outsourcingu usług HR i współpracy z agencją

  Coraz więcej właścicieli i managerów firm zdaje sobie sprawę, że lepiej jest skupiać się na kluczowym obszarze swojej działalności niż rozdrabniać na zadania, w których firma się nie specjalizuje. Księgowość, IT, marketing – to dziedziny, które bez większego zawahania przekazujemy biurom rachunkowym, firmom informatycznym i agencjom reklamowym. Widząc korzyści, jakie płyną z przekazywania tych obszarów na zewnątrz, coraz więcej firm decyduje się na outsourcing kolejnych usług. 

   

  - Naszą najpopularniejszą usługą jest rekrutacja, ale zwykle nasi Klienci nie ograniczają się jedynie do outsourcingu pozyskiwania talentów. Doradztwo personalne jest poprzedzone szerszym consultingiem związanym z określeniem poziomu wynagrodzeń, pomocą w stworzeniu opisów stanowisk, ścieżek karier, systemów ocen okresowych czy systemów motywacyjnych. Zaś po zatrudnieniu rekomendowanych przez nas kandydatów, nasi Klienci często powierzają nam także obsługę kadrowo-płacową, czyli tzw. Payroll – mówi Natalia Bogdan, Prezes Zarządu Jobhouse.  

   

  Pozyskiwanie i utrzymanie talentów staje się coraz większym wyzwaniem dla wielu firm. Jest to proces bardzo czasochłonny, kosztowny, wymagający wiedzy z zakresu HR oraz rozwiązań metodologicznych i technologicznych. Powierzając rekrutację zewnętrznej firmie, to na nią przekazywane są  wszystkie koszty i działania związane z doborem odpowiednich pracowników. To headhunter redaguje ogłoszenia o pracę, rekrutuje, przeprowadza selekcję CV, rozmowy wstępne i kwalifikacyjne oraz dodatkowe testy. Dodatkowo agencje rekrutacyjne posiadają ogromne bazy własnych pracowników.

   

  Jak wygląda współpraca z agencją w zakresie outsourcingu usług HR?

   

  W pierwszej kolejności przyszły partner w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi spotyka się z Klientem, aby poznać jego potrzeby i wyzwania w obszarze HR. Następnie przygotowuje ofertę szytą na miarę, ponieważ każda firma ma swoje indywidualne potrzeby.

   

  Główne korzyści, jakie niesie ze sobą outsourcing usług HR to przede wszystkim:

   

  WYGODA

   - udział Klienta jest potrzebny jedynie podczas przekazania nam informacji i akceptacji wyniku końcowego

  - minimalna ilość formalności – jedna umowa – jedna faktura VAT

   

  OSZCZĘDNOŚCI

  - faktura usługowa, która stanowi koszt uzyskania przychodu (niższy podatek)

  - brak kosztów własnych pracowników

  - brak konieczności zakupu drogich narzędzi (systemy płacowe, rekrutacyjne, pakiety ogłoszeń, wyszukiwarki)

   

  BEZPIECZEŃSTWO

  - przeniesienie odpowiedzialności na firmę zewnętrzną

  - zapewnienie ciągłości i terminowości usług, nawet w przypadku choroby lub urlopu opiekuna

  - wysoka jakość usług

   

  Outsourcing usług HR z pewnością przyczynia się do rozwoju przedsiębiorstw i pozwala im skupić się na kluczowym obszarze działalności. Przedsiębiorca nie musi znać się na skomplikowanych przepisach podatkowych, kodeksie pracy czy też nowoczesnych narzędziach rekrutacyjnych. Może skoncentrować się na rozwijaniu swojego biznesu, a o to przecież chodzi.

   

  Jeżeli są Państwo zainteresowani przekazaniem części lub całości procesów HR w Państwa firmie profesjonalistom, zapraszamy do kontaktu: Dorota Blicharska, e-mail: dorota.blicharska@jobhouse.pl, tel. +48 58 58 58 072

  Wstecz
  Umów się na bezpłatną konsultację dla biznesu

  Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

  Skontaktuj się z nami
  Umów_się_na_bezpłatną_konsultację_dla_biznesu
  Aktualności
  X