Outsourcing kadr i płac – czy to się opłaca?
Spis treści

  Outsourcing kadr i płac – czy to się opłaca?

  Outsourcing staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Dzisiaj praktycznie każda firma, bez względu na wielkość zleca usługi na zewnątrz: obsługa IT, marketing, księgowość, logistyka, administracja – można tak wymieniać bez końca. Czy to się opłaca? W skrócie: zdecydowanie! W końcu każdy przedsiębiorca woli skupić się na kluczowych sprawach biznesu i zarabianiu, niż poświęcaniu kilkunastu godzin w tygodniu na administrację czy księgowość.

   

  Czy outsourcing sprawdza się także w dziale kadr i płac?

   

  Magdalena Paradecka, Kierownik naszego biura w Gdańsku, dzieli się swoim doświadczeniem w tym temacie i uchyla rąbka tajemnicy, jak w Jobhouse pomagamy firmom osiągać rezultaty dzięki współpracy w ramach payrollu.

   

  - Pani Magdo, nasza kadrowa jest na urlopie, proszę mi szybko znaleźć zastępstwo bo mi tu wypłaty stoją.

   

  Pracuję bezpośrednio z biznesem, odbywam kilka lub kilkanaście spotkań biznesowych w tygodniu i coraz częściej spotykam się z potrzebami rekrutacyjnymi dotyczącymi obszaru kadr i płac. W firmach liczących do 100 pracowników zazwyczaj taki dział prowadzony jest przez jedną lub dwie osoby. Pozornie może się wydawać, że to wystarczy i nie ma potrzeby rozbudowywania działu.

   

  Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy specjalista od płac idzie na urlop lub jest na L4? Rekrutować, szukać na zastępstwo?

   

  Nie jest to takie proste. Po pierwsze nie ma na rynku dużej liczby specjalistów dostępnych od ręki, po drugie nikt nie chce przyjmować zlecenia na dwa tygodnie czy nawet miesiąc, a po trzecie rekrutowanie na szybko powoduje, że sam proces jest bardzo często niedopasowany do kandydata, zatrudniamy kogoś ad hoc i w rezultacie tracimy czas i pieniądze. Według Harvard Business Review Polska koszt nieudanej rekrutacji może wynieść nawet 91 896 zł. Czy Twój biznes stać na takie straty?

   

  Gdzie szukać rozwiązania problemu? W outsourcingu kadr i płac dla firm. Przedsiębiorstwa doceniają korzyści płynące z outsourcingu jak: dostęp do wykwalifikowanych specjalistów, elastyczne podejście do rozwiązań, dostępność i szybkość dostarczania usług, a co za tym idzie obniżenie kosztów, oszczędność czasu i zasobów ludzkich.

   

  W ramach payrollu oferujemy firmom kompleksową usługę – obsługę kadrowo-płacową w jednym miejscu, zawsze dostępną i zawsze na czas. Przedsiębiorcy nie muszą się już martwić o urlopy pracowników, niespodziewane zwolnienia lekarskie, znikają koszty rekrutacji, samochodów służbowych czy dodatkowej powierzchni biurowej. My dostarczamy usługi na najwyższym poziomie i dostęp do specjalistycznej wiedzy, a Ty możesz zając się prowadzeniem biznesu.

   

  Obecnie obsługujemy kilku Klientów w zakresie payrollu. Jednym z nich jest duża firma produkcyjna, która zgłosiła się do nas z prośbą  rekrutacji specjalisty ds. kadr i płac. Dokonaliśmy kompleksowej analizy dla Klienta zarówno pod kątem finansowym jak i ryzyk związanych z zatrudnieniem takiego specjalisty (jedna osoba zarządzająca tak ważnym działem w firmie tworzy poniekąd wąskie gardło w tym obszarze,  z racji możliwości wystąpienia choćby urlopu czy L4 ) Koszt zatrudnia takiego specjalisty wraz z osoba wspomagająca takie działania oscyluje w granicach 12 - 16 tysięcy. Rozwiązanie nasunęło nam się samo, patrząc pod kątem zarówno optymalizacji kosztowej jak i redukcji czasu pracy. Wdrożenie usługi rozliczania płac i administracji kadrowej okazało się najlepszym wyjściem. Eliminuje do zera ryzyka związane z absencjami pracowniczymi jak i również poprawia efektywność operacyjną funkcji wspierających w przedsiębiorstwie.

   

  Zapraszam na bezpłatne konsultacje! Kontakt: magdalena.paradecka@jobhouse.pl, tel. +48 882 196 394

   

   

   

   

   

  Data ostatnie modyfikacji 02.01.2023
  Wstecz
  Umów się na bezpłatną konsultację dla biznesu

  Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

  Skontaktuj się z nami
  Umów_się_na_bezpłatną_konsultację_dla_biznesu
  Aktualności
  X