Pomagamy potrzebującym zwierzętom!
Spis treści

  Pomagamy potrzebującym zwierzętom!

  Co roku w okresie przedświątecznym wybieramy cel, dzięki realizacji którego możemy pomóc także innym. W tym roku zespół Jobhouse podjął decyzję, by pomóc potrzebującym zwierzętom. Zdecydowaliśmy się na zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla dwóch organizacji zajmujących się opieką nad porzuconymi i niechcianymi królikami, są to Uszate Serca Warszawy i Sopockie Uszakowo.

   

  Co roku pomagamy jakiejś organizacji. To dla nas ważne by móc sprawić radość, podarować prezenty nie tylko najbliższym, ale również tym potrzebującym. W tym roku wybraliśmy króliki.– mówi z uśmiechem Martyna Ładkowska Kierownik oddziału w Gdańsku.

   

  W tych dwóch schroniskach wolontariusze codziennie poświęcają wiele godzin na opiekę nad małymi podopiecznymi. Podają leki, sprzątają, karmią, a kiedy jest potrzeba, wiozą do weterynarza. Zdobywają też fundusze na dalsze prowadzenie placówek. Potrzeby są duże, ponieważ łącznie pod opieką obu domów jest około 100 królików. Część z nich jest chora i potrzebuje stałego podawania leków i wizyt u weterynarza.

   

  Jak pomóc?

  Do końca stycznia 2018 w obu oddziałach naszej firmy w Gdańsku i Warszawie trwać będzie zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. Zapraszamy do zbierania i dostarczania do nas m.in.:

  • podkładów higienicznych
  • suszonych ziół
  • ręczników papierowych
  • karmy Verselle Laga Cuni Complete
  • siana
  • żwirku drewnianego

   

  Wszystkie te rzeczy potrzebne są w codziennej opiece nad królikami. Wbrew różnym opiniom zającowate, czyli grupa, do której zaliczają się króliki, żywi się głównie sianem i suszonymi ziołami. Od czasu do czasu otrzymują warzywa i owoce.

   

  Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko naszych pracowników, współpracowników, kontrahentów i klientów, do przynoszenia lub przesyłania najbardziej potrzebnych rzeczy, do naszych oddziałów: w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 31 lub Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 141. Na koniec akcji, przekażemy prezenty organizacjom, z którymi nawiązaliśmy współpracę.– mówi Anna Wojewódzka Kierownik oddziału Jobhouse w Warszawie.

   

  Zwierzę to nie zabawka

  Święta to czas prezentów i podarunków. Przy okazji zbiórki warto przypomnieć, że zwierzę nie jest odpowiednym prezentem pod choinkę. Po okresie świąt liczba zwierząt w schroniskach gwałtownie rośnie. Zwierzęta, nawet te najmniejsze mają swoje potrzeby, z którymi trzeba się liczyć, decydując się na posiadanie zwierzaka. Nie można ich ot tak oddać, kiedy się znudzą.

   

  Nie kupuj – adoptuj!

  W całej Polsce jest kilkanaście organizacji zajmujących się porzuconymi królikami. Trafiają do nich króliki wyrzucone do lasów i parków, z interwencji, często chore, źle karmione i z licznymi problemami zdrowotnymi. Z każdego takiego miejsca można zaadoptować królika. Proces adopcyjny nie jest trudny - należy skontaktować się z wybranym miejscem i odwiedzić je w celu wybrania nowego domownika. Później spotykamy się z osobą odpowiedzialną za adopcję, w celu wyjaśnienia jak dobrze zajmować się królikiem, a na końcu pozostaje już tylko podpisanie umowy adopcyjnej i zabranie uszaka do domu.

   

   

  Data ostatnie modyfikacji 11.01.2018
  Wstecz
  Umów się na bezpłatną konsultację dla biznesu

  Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

  Skontaktuj się z nami
  Umów_się_na_bezpłatną_konsultację_dla_biznesu
  Aktualności
  X