Pierwszy dzień w nowej pracy oczami pracownika
Spis treści

  Pierwszy dzień w nowej pracy oczami pracownika

  Magdalena Paradecka, nowa Kierownik naszego biura w Gdańsku opowiada o swoim pierwszym dniu w Jobhouse!

   

  Chciałabym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami dotyczącymi wdrożenia nowego pracownika. Jako, że najlepiej pisze się na własnym przykładzie, tak też czynię. Mam za sobą już kilka wdrożeń i przyjęć do różnych organizacji, i właśnie te doświadczenia dają mi ciekawy punkt odniesienia.

   

  W pierwszym dniu pracy w Jobhouse czekało na mnie 40 pytań od zespołu! Pytania o bardzo szerokim spektrum: od zagadnień związanych z HR poprzez dotyczące upodobań kulinarnych i modowych. Jedno, które utkwiło mi w pamięci, to pytanie dotyczące pizzy i tu pozwolę sobie zacytować: Czy pizza z ananasem to specjał czy profanacja? Każdy z naszego zespołu otrzymał również pytania ode mnie. I oto w taki przyjemny sposób mogliśmy się poznać, poprzez swojego rodzaju grywalizację.  

   

  W tym szczególnym dla mnie dniu poczułam się wyjątkowo, bo nie było to sztuczne i wydumane przyjęcie, a raczej miła rozmowa przy kawie i cieście – tak, ciasto w pierwszym dniu pracy ważna rzecz!

   

  Następnie zaplanowane było dla mnie wdrożenie z każdym działem i wspólne rozmowy z pracownikami odnośnie obowiązków i naszych przyszłych powiązań. Rzeczowe i merytoryczne przedstawienie najważniejszych wiadomości posumowałabym jako pigułkę wiedzy – konkretnie, krótko, ciekawie i na temat! Uprzednio dostałam oczywiście plan całego wdrożenia, abym mogła ułożyć sobie wszystko w odpowiednim czasie i miejscu. Takie podejście do tematu buduje odpowiednią strefę komfortu i niweluje stres jaki może wystąpić przy tego typu okazjach.

   

  Całe moje wdrożenie to czas, w którym mogłam się oswoić z nową sytuacją i poznać lepiej osoby, z którymi będę na co dzień pracować. Grywalizacja, a później indywidualne spotkania dały także możliwość moim nowym koleżankom i kolegom na poznanie mnie face to face, co także dla mnie było cennym doświadczeniem.

   

  A Wy – jak wspominacie swój pierwszy dzień w pracy? Przyjazna atmosfera czy może dezinformacja i chaos?

   

  Data ostatnie modyfikacji 20.08.2019
  Wstecz
  Umów się na bezpłatną konsultację dla biznesu

  Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

  Skontaktuj się z nami
  Umów_się_na_bezpłatną_konsultację_dla_biznesu
  Aktualności
  X