GIFTWORK – miejsce pracy idealne - jakie?
Spis treści

    GIFTWORK – miejsce pracy idealne - jakie?

    Obecnie przedsiębiorstwa coraz silniej konkurują ze sobą na rynku pracy o idealnego kandydata, który skłonny będzie przyjąć ich ofertę pracy. W wielu sektorach brakuje pracowników i coraz częściej to kandydat, który planuje zmienić pracę, tworzy sobie "bilans zysków i strat" ewentualnej zmiany. W dobie Internetu łatwiej zweryfikować czy dana firma to ta... idealna. Jakie czynniki biorą pod uwagę kandydaci i pracownicy?

     

    Jako główny czynnik poczucia satysfakcji w pracy stawiamy wysokość wynagrodzenia. W naszym badaniu „Szczęście w pracy Polaków”, które przeprowadzaliśmy w zeszłym roku, aż 88% respondentów wskazało kwestie finansowe, jako dające największą motywację. Na drugim miejscu kształtuje się dobra atmosfera w pracy, gdzie pracownik zwraca uwagę na przyjazny i zgrany zespół oraz pozytywne relacje z przełożonym. Następnym, coraz częściej przybierającym na sile czynnikiem jest rozwój osobisty, aż 81 % osób wskazało ten czynnik jako istotny. W rozwoju ważny jest dostęp do szkoleń, warsztatów, udział w konferencjach, a także jasna ścieżka kariery i możliwość awansu.

     

    Kolejnymi ważnymi elementami są:

    • Odległość od domu do pracy;
    • Równowaga między pracą a domem;
    • Komfortowe warunki w biurze;
    • Dodatkowe benefity typu Multisport, ubezpieczenie, opieka medyczna, lekcje języka angielskiego;
    • Integracja zespołu.

     

    Oprócz idealnego miejsca pracy, ważny jest również idealny szef. Czyli jaki? Według badań 3MGSC z listopada 2017 roku idealny szef to osoba, która przy podejmowaniu decyzji potrafi wziąć pod uwagę opinię pracowników, często chwali, wskazuje jasne cele, dzieli się wiedzą oraz dba o rozwój podwładnych. Przełożony może zbudować zaufanie na pięciu filarach: wiarygodność, szacunek, uczciwość, honor oraz koleżeństwo. Obecnie pracownicy od przełożonych oczekują informacji zwrotnej, tzw. feedbacku, który ocenia ich pracę. Pozwala im to oszacować co robią dobrze, a nad czym muszą jeszcze popracować. Brak informacji zwrotnej może osłabić efekty ich pracy.

     

    Każdy z nas jest inny i co innego go motywuje. Trzy pierwsze czynniki powtarzają się oczywiście najczęściej.

     

    Coraz więcej firm jest świadomych i buduje kulturę organizacyjną – wokół wartości, z którymi wszyscy się utożsamiają. Warto wziąć pod uwagę opinię pracowników np. poprzez ankiety – w Internecie można znaleźć bardzo dużo firm, które specjalizują się w ich tworzeniu. Dobrze jest dawać pracownikowi wybór, sprawdzać co dla niego jest ważne, żeby działania firmy jak i pracownika były jak najbardziej dopasowane do oczekiwań i potrzeb.

     

    Wstecz
    Umów się na bezpłatną konsultację dla biznesu

    Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

    Skontaktuj się z nami
    Umów_się_na_bezpłatną_konsultację_dla_biznesu
    Aktualności
    X