Obecnie zmiany na rynku pracy zachodzą bardzo dynamicznie. Przemianom ulegają zarówno wymagania branżowe, jak i oczekiwania rekruterów wobec poszczególnych kandydatów. Często trudno kandydatom za nimi nadążyć, szczególnie jeśli ich sytuacja jest bardziej złożona, jak w przypadku przebranżawiania się lub wchodzenia na rynek pracy zaraz po studiach, kiedy zdobyte doświadczenie nie jest jeszcze tak bogate jakbyśmy tego chcieli. Aby zwiększyć swoje szanse na powodzenie w kreowaniu naszej ścieżki kariery, niekiedy nieoceniona okaże się pomoc ze strony doradcy zawodowego. Taka współpraca może dać Ci niesamowite korzyści.
Absolutną podstawą w ubieganiu się o wymarzoną posadę są dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne. Bywa to niekiedy dość kłopotliwe i czasochłonne. Doradca kariery najpierw przeanalizuje Twoje aktualne CV i list motywacyjny, a jeśli okaże się, że wymagają one dopracowania, pomoże w stworzeniu nowych w taki sposób, aby oddawały Twoją przewagę konkurencyjną i wyróżniały na tle pozostałych kandydatów.
Czasem samo CV nie wystarczy. Jeśli zmieniamy branżę, oprócz skutecznych dokumentów aplikacyjnych będziemy potrzebować także opracowania konkretnej strategii co do poszukiwania nowej pracy. W trakcie takich konsultacji doradca pomoże Ci stworzyć plan działania, dzięki któremu dowiesz się, gdzie szukać zatrudnienia, ale i przede wszystkim jak robić to efektywnie.
Bywa też, że mamy bardzo dobrze przygotowane CV, jesteśmy zapraszani na rozmowy, a mimo to rekruter później nie oddzwania. Wydaje Ci się, że byłeś idealnym kandydatem? Być może nie chodziło więc o brak konkretnych kompetencji, ale o to, jak zaprezentowałeś się podczas spotkania. Wielu kandydatów to wybitni specjaliści w swojej branży, ale brak im umiejętności przekonania do siebie rekrutera. Niektóre pytania mogą sprawiać kłopot, a Twoja odpowiedź nie być taka, o jaką chodziło osobie rekrutującej. Najczęściej zadawane pytanie padające na rozmowach kwalifikacyjnych to zwyczajne „Proszę powiedzieć kilka słów o sobie”. Większość zacznie mówić o tym, ile ma lat, jakie studia skończyli i gdzie wcześniej pracowali – nie o to chodzi w tym pytaniu. Zadaniem doradcy kariery będzie przygotowanie Cię do rozmów kwalifikacyjnych tak, aby żadne pytanie nie było dla Ciebie zaskoczeniem. Nauczysz się tego o czym i w jaki sposób opowiadać, a nawet jeśli trafi Ci się pytanie, które w pierwszej chwili wywoła pustkę w głowie, to i tak poradzisz sobie z udzieleniem na nie odpowiedzi.
Nieodłącznym elementem dobrej prezentacji kandydata jest z pewnością jego marka osobista. Ogromny wpływ na to, jak Cię postrzegają inni ma to, co można znaleźć o Tobie w sieci. Konsultując z doradcą swoją działalność w mediach społecznościowych sprawdzisz, jakie sprawiasz pierwsze wrażenie po dostępnych informacjach na Twój temat. Doradca zawodowy podpowie Ci też, w zależności, w jakiej branży pracujesz lub chcesz się rozwijać, na jakich portalach warto założyć konto i jak nim zarządzać. To, co publikujesz (lub nie) ma ogromny wpływ na kształtowanie się Twojej marki. Dobrze byłoby więc zarządzać nią świadomie.
Zadaniem doradcy zawodowego jest pomóc Ci obrać właściwy kierunek rozwoju kariery oraz dostarczyć narzędzia, które pomogą Ci to osiągnąć. Współpraca z nim może okazać się najlepszą podjętą decyzją, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaoszczędzisz swój czas, który poświęciłbyś na szukanie pracy na własną rękę oraz nerwy związane z całym procesem szukania zatrudnienia i kolejnymi rozmowami.
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z Doradcą Kariery i Trenerem Rynku Pracy. Spotkania odbywają się systematycznie w każdy piątek w godzinach 9:00 - 11:00. Dla każdej osoby zarezerwowana jest 30 minutowa indywidualna rozmowa, podczas której zostanie przeprowadzona analiza CV, profilu na Linkedin oraz wstępna analiza predyspozycji zawodowych. Wyślij e-maila na adres: kamila.czarnomska@jobhouse.pl i zgłoś chęć udziału w spotkaniu. Spotkania odbywają się w siedzibie firmy Jobhouse przy al. Grunwaldzkiej 31.
Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.