5 elementów wizerunku, których powinieneś się wystrzegać!
Spis treści

  5 elementów wizerunku, których powinieneś się wystrzegać!

  Idąc na rozmowę kwalifikacyjną z pewnością chcesz wywrzeć pozytywne wrażenie na rekruterach. Chociaż najistotniejsza kwestia spotkania to omówienie Twojego doświadczenia i kompetencji, gdy tylko przekroczysz progi potencjalnego pracodawcy to pierwszą ocenianą rzeczą będzie Twój wygląd. Przygotowując się do rozmowy o pracę na samym początku zwróć uwagę na swój ubiór, gdyż odgrywa on większą rolę niż może Ci się wydawać. Aby dobrze się zaprezentować pamiętaj, by unikać tych pięciu podstawowych błędów:

   

  1. Zbyt jaskrawy i wzorzysty strój

   

  Ubiór powinien być stosowny do okoliczności, a więc stonowany i pokazujący Twój profesjonalizm. Jaskrawe, bardzo rzucające się w oczy tkaniny będą rozpraszać rozmówcę i z pewnością daleko im do elegancji, której wymaga rozmowa o pracę. Postaw raczej na szarości, granaty oraz klasyczną biel i czerń. Wystrzegaj się też odzieży z dużymi dekoltami i krótkimi spódnicami, które odsłaniającymi zbyt wiele. Jeśli jesteś mężczyzną, wyklucz na tę okazję wszystkie koszulki z krótkim rękawem i krótsze spodnie. Dobrze dobrany strój na rozmowę musi mieć klasę.

   

  2. Źle dopasowane ubrania

   

  Niedopuszczalne jest, aby ubrania były zbyt ciasne lub tak obszerne, że na Tobie wiszą. Wszystko powinno do siebie pasować i dobrze na Tobie leżeć, dlatego dbaj o właściwe dopasowanie rozmiaru. Popełnienie tego błędu może zostać odebrane jako niedbałość, co w procesie rekrutacji w wielu branżach odgrywa ogromne znaczenie.

   

  3. Przytłaczająca biżuteria

   

  Ogromne kolczyki, mnóstwo pierścionków i bransoletek, grube łańcuchy na szyi - to wszystko nie będzie działało na Twoją korzyść. Unikaj także dużych, bardzo widocznych zegarków.

   

  4. Nieodpowiednie buty

   

  Nieodłączny element eleganckiej stylizacji to odpowiednio dobrane buty. Fason i kolor powinien współgrać z resztą stroju. Trampki czy - o zgrozo - klapki, nawet jeśli na zewnątrz będzie 30 stopni Celsjusza, są niedopuszczalne. Tak jak odzież, ich rozmiar musi zostać odpowiednio dobrany, ponieważ nie mogą spadać Ci ze stopy podczas chodzenia. Koniecznie dopilnuj, aby obuwie było czyste. Jeśli buty zabrudzą się podczas drogi, przetrzyj je po dotarciu na miejsce.

   

  5. Zbyt mocny makijaż

   

  Kluczowy punkt dla Ciebie, jeśli jesteś kobietą. Pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna to spotkanie biznesowe. Kieruj się zasadą, że im mniej, tym lepiej. Użyj stonowanych odcieni, najlepiej w beżach i brązach. Mocne kolory szminek pozostaw na inne okazje.

   

  Uniknięcie powyższych wpadek z pewnością pomoże Ci zrobić dobre pierwsze wrażenie.

  Data ostatnie modyfikacji 21.11.2016
  Wstecz
  Umów się na bezpłatną konsultację dla biznesu

  Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

  Skontaktuj się z nami
  Umów_się_na_bezpłatną_konsultację_dla_biznesu
  Aktualności
  X