audyt-hr-jobhouse-natalia-bogdan-case-study

Case study: Jobhouse x Olivia Star – audyt procesów HR szyty na miarę

Olivia Star to najpiękniejszy widok na całe Trójmiasto z najwyższego budynku północnej Polski. 180 metrów nad ziemią! To serce Olivia Business Centre, prestiżowego centrum biznesowego, które łączy biura, usługi i coworking w jednym.

 

Olivia Star to piętro widokowe, skąd można podziwiać niepowtarzalny widok na całe Trójmiasto, blisko 800m2 przestrzeni konferencyjnej, która może pomieścić nawet 400 osób, restauracje ARCO by Paco Pérez (prowadzona przez jednego z najbardziej utytułowanych szefów kuchni na świecie), Treinta Y Tres, Vidokówka.

 

Osoby zarządzające tym projektem wiedzą, że najważniejsi są ludzie - to oni tworzą atmosferę tego miejsca, zapewniają gościnność, spersonalizowaną obsługę i gwarantują najwyższą jakość usług, z których to miejsce słynie.

 

WYZWANIE

Rozpoczynając współpracę z Olivia Star stanęliśmy przed wyzwaniem przeprowadzenia audytu procesów HR oraz zbudowania roadmap’y HR, która pozwoli opracować dalszą strategię personalną, ustalić priorytety, przyjrzeć się kulturze organizacyjnej, inicjatywom skoncentrowanym na ludziach i stworzyć plany zatrudnienia i zarządzania.

 

Do przygotowania audytu procesów HR zawsze podchodzimy indywidualnie. Nie ma dwóch takich samych audytów, tak jak nie ma dwóch takich samych firm. Dlatego wszystkie nasze audyty HR są szyte na miarę.

 

W ramach działań dla Olivia Star przeprowadziliśmy audyt następujących obszarów:

- ogłoszenia o pracę (forma i treść ogłoszeń, zakresy, atrakcyjność rynkowa, podkreślenie atutów pracodawcy)

- prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych (zakres merytoryczny, osoby uczestniczące ze strony firmy, forma)

- informowanie o rezultacie rozmów

- przekazywanie informacji dotyczących pierwszego dnia pracy

- onboarding nowych pracowników

- materiały jakie otrzymuje się pierwszego dnia pracy (przewodnik po firmie)

- szkolenia, w jakich uczestniczą osoby na początku (twarde i miękkie oraz te związane z systemem zachowań na danym stanowisku oraz dress codem)

- utrzymanie pracownika

- system ocen okresowych, bieżący feedback od managerów

- systemy premiowe - ich transparentność, spójność w ramach firmy, zrozumienie wśród objętych nimi pracowników

- plany naprawcze

- identyfikowanie i zarządzanie talentami

- bieżące przekazywanie wartości firmy oraz elementów kluczowych dla jakości postrzeganej przez Klienta

- systemy premiujące pracowników z długim stażem

- system szkoleń i podnoszenia kwalifikacji

- przekazywanie wizji i wartości przez zarząd i Managerów

- budowanie pożądanej kultury organizacyjnej

- troska o diversity i poszanowanie różnych wartości kulturowych oraz religijnych w zespole

 

REZULTATY

 

Dzięki indywidualnym rozmowom z managerami i pracownikami sześciu działów z Olivia Star, udało nam się szczegółowo przyjrzeć wszystkim procesom w organizacji. Przygotowaliśmy kompletną raodmapę wraz ze strategią HR i konkretnymi rekomendacjami. Skupiliśmy się na tym jak powinna wyglądać docelowa struktura HR w firmie, jakie procesy i obszary należy poprawić i rozwijać, czy jak wzmocnić kulturę organizacji. Przeprowadzając audyt procesów HR nie skupiliśmy się oczywiście wyłącznie na tym, co należy zmienić, ale wskazaliśmy również wyróżniki firmy i jej mocne strony.

 

- Audyty HR to dla nas interesujące wyzwanie i ogromna satysfakcja z dowiezionych rezultatów. Każda firma jest inna, ma inne potrzeby czy problemy, a takie audyty pomagają nie tylko przyjrzeć się procesom i obszarom wymagającym poprawy, ale także zbudować całą strategię HR, która będzie wspierała jednocześnie pracowników i pracodawców w dążeniu do wspólnych celów. Cieszę się, że Olivia Star nam zaufała i wspólnie wypracowaliśmy działania, które pozwolą firmie dalej się rozwijać. – mówi Natalia Bogdan, prezeska Jobhouse.

 

Dlaczego Olivia Star poleca #JobhouseTeam do współpracy?

- Jobhouse zbudował dla nas kompletną strategię HR, w oparciu o przeprowadzony audyt, dzięki czemu od początku wiedzieliśmy dokąd zmierzamy i jakie procesy oraz obszary powinniśmy rozwijać. Nieprzypadkowo nazywamy to roadmapą, bo rzeczywiście dostaliśmy wszystkie właściwe drogowskazy, które już realizujemy. Od zawsze powtarzam, że firma jest tak dobra, jak jej pracownicy, dlatego zależało nam na skorzystaniu z usług ekspertów, którzy pomogą nam budować jeszcze silniejszą organizację, opartą na wartościach, kulturze organizacyjnej i po prostu świetnych ludziach. Doceniam zespół Jobhouse za Indywidualne podejście, wysoki profesjonalizm, wnikliwość i odpowiednią analizę danych. Polecam współpracę z agencją Jobhouse!mówi Rafał Marcyniuk

 

Posłuchaj, co na temat naszej współpracy mówi Rafał Marcyniuk.

 

 

Data ostatnie modyfikacji 26.07.2023
Wstecz
Umów się na bezpłatną konsultację dla biznesu

Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

Skontaktuj się z nami
Umów_się_na_bezpłatną_konsultację_dla_biznesu
X