CASE STUDY: Exela Technologies x Jobhouse – zrekrutowaliśmy ponad 1000 pracowników

Exela Technologies x Jobhouse – zrekrutowaliśmy ponad 1000 pracowników

Czy współpraca z agencją pracy musi ograniczać się do poszukiwania pracowników? Nie! Z Exela Technologies łączy nas długotrwała relacja biznesowa, która wciąż się rozwija. Wypracowaliśmy wspólnie nie tylko wiele udanych rekrutacji, ale także wspieraliśmy się w decyzjach dotyczących rozwoju biznesu poprzez ułożenie procesów związanych z pracownikami.

 

Exela jest liderem w dziedzinie automatyzacji procesów biznesowych. Wykorzystuje własną technologię, ciągle zwiększając jakość, produktywność i wrażenia użytkownika końcowego. Firma obsługuje ponad 4 000 klientów w 50 krajach, w tym ponad 60% z listy Fortune® 100. Usługi obejmują pakiety rozwiązań dla działów finansów i księgowości, zarządzania kapitałem ludzkim i zarządzania prawnego, a także rozwiązania branżowe dla bankowości, opieki zdrowotnej, ubezpieczeń i sektora publicznego.

 

Historia kołem się toczy

 

Pierwsza styczność Natalii Bogdan, CEO Jobhouse z Adamem Szuchnikiem, Dyrektorem na Europę Centralną w Exela Technologies, miała miejsce 10 lat temu. Po zdobyciu wykształcenia i pierwszych latach rozwoju kariery na Wyspach Brytyjskich, Adam Szuchnik wrócił do Polski z zamiarem kontynuowania pracy w zawodzie.

 

Adam Szuchnik: Wróciłem do Polski. Rodzina się powiększyła, więc trzeba było się szybko ustabilizować. Powrót do Polski był dosyć dużym zderzeniem. Trzeba było wrócić na polski rynek i sprzedać na nim swoje umiejętności. Rzeczywistość była trudna. Miałem przyjemność trafić na Jobhouse, który rekrutował na stanowisko kierownika logistyki w firmie Pika. Pani Natalia prowadziła osobiście tę rekrutację.

 

Dopasowanie Adama Szuchnika jako kandydata było strzałem w dziesiątkę. Współpraca Jobhouse z Piką się rozwijała, a Adam wspinał się po kolejnych szczeblach kariery, wciąż rozwijając swoją wiedzę i doświadczenie. Z czasem zdecydował się na przeniesienie do Torunia i zatrudnienie na stanowisku Digitizing Operations Manager w międzynarodowej firmie z pokrewnej do Piki branży. Była to Opus Capita, która z czasem została kupiona przez Exela Technologies. Dziś Adam jest już Dyrektorem na całą Europę Centralną.

 

 

Potrzeby rosną razem z rozwojem firmy

 

Przy portfolio ponad czterech tysięcy klientów rozsianych po całym świecie, Exela wymaga sprawnego i gruntownie przemyślanego modelu współpracy z kandydatami. Adam Szuchnik szybko dostrzegł szansę we współpracy z pracownikami tymczasowymi.

 

Adam Szuchnik: Outsourcing osób w ogóle jeszcze na polskim rynku nie działał. Za granicą pracownicy tymczasowi to podstawa – żeby rozpocząć karierę, każdy zaczyna jako pracownik tymczasowy. Potem po roku lub dwóch można dostać w firmie etat. Od razu sobie pomyślałem o Jobhouse! Zdecydowałem się na pracowników tymczasowych, którym płacimy za godziny.

 

Potrzeby Excela Technologies nie są wyjątkiem na rynku. Zapotrzebowanie przedsiębiorstw na pracowników często nie jest stałe w ciągu roku – podobnie jak wysokość przychodów. Dlatego wiele firm decyduje się na cykliczne zatrudnianie pracowników tymczasowych w okresach wzmożonego zapotrzebowania. Taki model wypracowaliśmy z Exela Technology.

 

Natalia Bogdan: Pomogliśmy zbudować cały model współpracy z kandydatami, od rekomendacji dotyczącej umów, przez system wynagrodzeń po ścieżki rozwoju pracowników – wszystko po to, aby zoptymalizować koszty, być efektywnym, ale też zbudować w firmie sprawnie funkcjonujące procesy.

 

 

Zaufani partnerzy w rozwoju

 

Mimo wyzwań, jakie przynosi lokalny rynek pracy w Toruniu, utrzymujemy współpracę z Exelą na wysokim poziomie. Prowadziliśmy efektywną rekrutację zarówno, gdy zapotrzebowanie wynosiło 15, jak i 130 osób. Nasza współpraca rozwija się razem ze wzrostem obu firm i zmianami na rynku, zarówno tymi legislacyjnymi jak i związanymi z dostępnością kandydatów.

 

Natalia Bogdan: Jeszcze 8 lat temu, na początku współpracy, konsultant z Jobhouse musiał osobiście przyjechać do Torunia i podpisywać stosy dokumentów z pracownikami, potem to samo miało miejsce przy dystrybuowaniu pasków wypłat. Dzisiaj wszystko dzieje się automatycznie, za pomocą jednego przycisku.

 

Exela otworzyła się na nowe rozwiązania, rekomendowane przez Jobhouse – jak chociażby decyzja o rekrutacji części zespołu pracującej w pełni zdalnie.

 

Natalia Bogdan: Gdyby nie współpraca z Jobhouse, Exela musiałaby znacznie rozbudować własny dział HR o przynajmniej kilka osób. Odciążamy Klienta zarówno z procesów związanych z rekrutacją personelu, jak i obsługą kadrowo-płacową. Rekrutujemy zarówno pracowników związanych z przetwarzaniem danych, jak i kandydatów o bardziej niszowych kompetencjach – na przykład Team Leaderów z biegłą znajomością języka szwedzkiego lub Inżynierów Systemów dla niemieckiej spółki Exeli.

 

Wysoko cenimy  współpracę z Exela Technologies, ponieważ wiemy, że dbają o rozwój pracowników. Rekrutowane z naszą pomocą osoby mają szansę awansu na różnych szczeblach wewnątrz przedsiębiorstwa. Wielu pracowników tymczasowych otrzymuje ofertę stałego zatrudnienia bezpośrednio u Klienta.

 

Także pracownicy tymczasowi, de facto zatrudniani przez agencję Jobhouse, są traktowani na równi z pracownikami zatrudnionymi bezpośrednio wewnątrz firmy Exela – otrzymują dokładnie te same benefity.

 

Excela Technologies również przyznaje, że współpraca z Jobhouse była i wciąż jest opłacalną inwestycją.

 

Adam Szuchnik: Jobhouse to sprawnie funkcjonująca firma, która szybko reaguje na potrzeby klienta. Zespół Natalii wciąż poszukuje sposobów by nas odciążyć w codziennej pracy. To nie jest firma, która tylko szuka zleceń i po ich realizacji odpuszcza. Jobhouse ciągle pracuje z klientem, jest z nim blisko i naprawdę chce pomóc.

 

Decyzyjność w Jobhouse jest ekspresowa, w żadnej innej agencji się z tym nie spotkałem, zawsze pojawiały się jakieś problemy. W Jobhouse szukają rozwiązań nie problemów.

 

 

Zrekrutowaliśmy ponad 1000 pracowników

 

Nie powiemy, że osiągnęliśmy sukces – bo my go wciąż osiągamy! Partnerstwo Exeli z Jobhouse pozwala na szybkie i skuteczne reagowanie na pojawiające się potrzeby firmy w zakresie rekrutacji i obsługi HR. Do tej pory udało nam się zrekrutować ponad 1000 pracowników dla Exeli, z czego ponad 400 firma z czasem przejęła na stałe.

 

Nie jesteśmy tylko agencją rekrutacyjną, ale także zaufanym partnerem w rozwoju. Elastycznie dopasowujemy się do potrzeb naszych Klientów, co – jak widać na przykładzie Exela Technologies – sprzyja rozwojowi i optymalizacji procesów firm, które korzystają z naszych usług.

 Tylko relacja biznesowa oparta na zaufaniu pozwala na ciągłe osiąganie coraz lepszych rezultatów i wspólny rozwój.

Data ostatnie modyfikacji 15.02.2023
Wstecz
Umów się na bezpłatną konsultację dla biznesu

Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

Skontaktuj się z nami
Umów_się_na_bezpłatną_konsultację_dla_biznesu
X